CSGOESPORHaberler

YAZ AYLARI BİTER ŞAMPİYONLAR ORTAYA ÇIKAR !

2019 oyun sezonu yavaş yavaş biterken turnuvalarda seri bir şekilde hız kazanmaya başladı. StarSeries i-League Sezon 8’de şampiyon, finalde rakibi fnatic ile karşılaşan ve maçı 2-0 kazananan Evil Geniuses oldu.

şampiyon

Fnatic aslında eskisi gibi değil, yönetimde sorunları olmasına karşı eski oyuncuları toplayan fnatic DreamHack Masters Malmö 2019’da mükemmel performans sağlayıp şampiyon olmuştu.

İlk yarıyı 10-5 önde götürselerde fnatic bu durumu koruyamadı ve ikinci yarıda oyunun domineliğini kaybetti kısacası Evil Geniuses tarafından bir comeback geldi diyebiliriz. Yorumcular bu durumu anlayamadı belki fnatic iyi oynadı ama oyunun kontrolünü nasıl kaybettikleri kimse anlamadı.

Bu durum rakibin Evil Geniuses’in maçı 16-12 kazanmasına sebebiyet oldu fnatic böylelikle puan avantajını rakibine hediye etmiş oldu.

Fnatic seçtiği haritada(Mirage) ilk yarı kurduğu oyun kompozisyonları ile başarıyı ve rount farkını korusada oyunun ilerleyen zamanlarındaki çöküşüne kimse anlam veremeden oyunu resmen rakibine hediye etmiş oldu. İlk yarı 9-6 olan skor oyun bi anda 16-9 olarak Evil Geniuses arka arkaya aldığın raunt galibiyetleri ile rakibini ortadan ikiye böldü.

Evil Geniuses mi mükemmel bir performans sergiledi yoksa fnatic mi kötü bir oyun sergiledi kimse kesin bir şey söyleyemiyor.

Turnuva sonucu ödül dağılımı

Sonuç olarak Evil Geniuses galibiyeti aldı ve Antalya’da kupaya erişen taraf oldu.

Ödülün yüksek olduğu bu turnuvalarda fnatic bu ödül yanında moral de bekliyor olabilirdi ama resmen hayal kırıklığına uğramış oldular.

Evil Geniuses bu turnuva karşısında $250.000 dolar değerinde ödülü ve rakibi fnatic gibi üst düzey bir takımın karşısında galibiyetin verdiği haz ile evlerine döndüler. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehmet Çavuşoğlu

Teknoloji ve oyunları seven, yakından takip eden biri. Daha öncesinde Donanım Arşivin de yazmış olup şuanda Wita Tv ailesinde bulunan yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı