CSGOESPOR

StarSeries I-League 8. Sezon Türkiye’de düzenlenecek!

StarSeries I-League 8. Sezon tam olarak Belek-Antalya‘da gerçekleşecek. Bildiğiniz üzere son turnuvanın kazanananı fnatic’i 3-0 ile geçen Natus Vincere olmuştu.

StarSeries

Geçtiğimiz günlerde StarSeries I-League turnuvasına MıBR ve FURIA takımı davet edilmişti. Bugün aldığımız haberlere göre ise NiP ve DreamHack Masters Malmö şampiyonu fnatic de davet edildi.

Bildiğiniz gibi NiP en son Blast Pro Series Moscow’da üçüncülük elde etmişti. Simon “twist” Eliasson‘ın takıma katılmasıyla birlikte de DreamHack Masters Malmö’de ise çeyrek final başarısı göstermişti.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde sonlanan turnuvada fnatic müthiş bir mücadele ortaya koyarak Vitality’i mağlup edip şampiyon olmuştu ve Intel Grand Slam yarışına katılan ekiplerden biri olmuştu. DreamHack Masters Malmö ile ilgili detaylara aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

21-27 Ekim tarihleri arasında Belek’te gerçekleşecek turnuvada 16 takım mücadele edecek ve 500.000 dolarlık bir ödül havuzu bulunacak.

Şu anda mücadele edecek takımların 9 tanesi açıklanmış durumda ve o takımlar şu şekilde:

AVANGAR

FURIA

Renegades

MIBR

fnatic

NiP

Invictus

Bu 7 takıma ek olarak ise Asya Elemelerini kazanan ve finalde TYLOO’yu mağlup eden 5POWER da katılacak.

Avrupa Elemelerini kazanan Heroic de BIG, Sprout, Tricked Esport gibi takımları mağlup ederek turnuvaya katılacaklar listesinde kendine yer buldu.

5POWER(Asya Elemeleri kazananı)

Heroic(Avrupa Elemeleri kazananı)

Kalan 7 takımın hangi takımlar olacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok. Ancak turnuva Türkiye’de gerçekleşeceği için temsilcimiz Demise’ın da bu turnuvadan davet alması hepimizi çok mutlu ederdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Can Çelik

21 Yaşında. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyor. Farklı oyunları oynamaktansa bir oyunla bağ kurup sadece o oyunu oynayan biri. Favori oyunu Counter Strike Global Offensive. Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve basketbola ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı