CSGOESPOR

S1mple, Guardian’ın Takıma Katılması Hakkında Konuştu!

OMEN Challenge sırasında açıklanan Natus Vincere’ın Ladislav “GuardiaN” Kovács transferi hakkında, turnuva esnasında s1mple ile bir ropörtaj gerçekleştirildi.

Guardian transferi ve bu durumda takımda daha fazla awp rolünü üstlenemeyeceği konusunda neler düşündüğü sorulan s1mple sorulara şu şekilde yanıt verdi:

s1mple: “I wanted this before, there is more freedom when you play as a rifler.”

s1mple: “Bunu çok önceden beri istiyordum, rifler olarak oynadığınızda çok daha özgürsünüz.” dedi.

S1mple

21 yaşındaki süperstar, ropörtajda tüfeğe(rifler) dönmenin daha iyi hissettireceğini ve tüfek(rifler) olarak daha çok özgürlüğe sahip olmasının odaklanmasını daha da kolaylaştıracağını söyledi.

Ropörtaj şu şekilde devam ediyor:

Question: After Zeus left, there was much talk about who you were going to pick up, with one of the options being for you do drop the AWP and go back to more rifling, play as a hybrid. What are your thoughts on dropping the AWP?

Soru: Zeus ayrıldıktan sonra, hangi oyuncuyla anlaşacağınız konusunda çok konuşma yapıldı, seçeneklerden biri de senin AWP’yi daha az kullanıp rifler olarak görev alıp hem AWP hem de tüfek kullanarak melez bir oyuncu olmandı. AWP’yi daha az kullanmak hakkında ne düşünüyorsun?

s1mple: Yeah, with our new coach, B1ad3, he asked me if I want to keep playing with the sniper and I told him, as I always say, if there was going to be a better sniper, a real sniper, of course I was going to give him the AWP. I feel confident with rifles, I wanted this before, there is more freedom when you play as a rifler. You can hide in a smoke, you can use all your nades, you can easily trade… I think it is going to work for our team.

s1mple: Evet, yeni koçumuz B1ad3 ile bu konuda konuştuk. Keskin nişancı ile oynamaya devam etmek isteyip istemediğimi sordu ve ben de, her zaman söylediğim gibi, eğer daha iyi bir keskin nişancı olacaksa, ve gerçek bir keskin nişancı olacaksa tabii ki ona AWP’yi vermek konusunda tereddüt etmem dedim. Tüfekler konusunda kendimi güvende hissediyorum, bunu daha önce istedim, bir tüfek olarak oynadığınızda daha fazla özgürlük var. Bir smoke içinde saklanabilirsin, tüm bombaları kullanabilirsin, kolayca tradeleri yapabilirsin… Sanırım ekibimiz için işe yarayacak.

Question: There is that one famous answer from the AMA on Reddit that you did, where you said that the AWP is the easiest weapon to play. Will you miss playing the easiest weapon?

Soru: Reddit platformunda senin cevap verdiğin ünlü bir soru var. AWP oynaması en kolay silah mı sorusuna evet oynaması en kolay silah AWP şekinde cevap vermiştin. Oyunun en kolay silahıyla oynamayı özleyecek misin?

s1mple: I’m going to play as the secondary sniper so I’m still going to pick it up sometimes. But yeah, it is easy to get the kills as a sniper, but it is hard to find a way to get that kill. You have two or three shots that you have to hit and after that, you either die or change your position. So it is hard to play the sniper as well, but it is easier to get the kill when you just need to shoot in the body.

s1mple: İkincil keskin nişancı olarak oynayacağım, bu yüzden hâlâ ara sıra almaya devam edeceğim. Ama evet, öldürmeleri keskin nişancı olarak yapmak kolay, ancak öldürmeyi başarmanın bir yolunu bulmak zor. AWP ile iki veya üç atış şansınız var ve bundan sonra ya ölürsünüz ya da pozisyonunuzu değiştirmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden, keskin nişancıyı da oynamak zor ama vücuda ateş etmeniz gerektiğinde kill almak daha kolay.

Question: Does the thinking that you should try to do more rifling come from the latest results that you had? Individually you didn’t have bad tournaments, but you had some matches or some halves in which you didn’t really have an impact. So is the role change connected to the recent results?

Soru: Son turnuvalarda takımca başarılı sonuçlar alamamanız mı seni rifler rolünde oynamaya itti. Bazı etki gösteremediğin maçlar olsa da sen kişisel olarak gayet iyi oynamıştın. Rol değişikliğine gitmen son zamanlarda aldığınız kötü sonuçlarla mı ilgili?

s1mple MVP ödülü ile

s1mple: I don’t think so. I think we played badly as a team and that is why all of us have ratings like this. We played much better when everyone was 100% motivated. We knew that Zeus was going to leave eventually and couldn’t figure out what our future was going to be. I think that is why we had these results, and other teams deserved it more because they had set teams, they always practiced, they set up their roles…We set up roles as well but when you have a player that is going to retire one day, but you never know when; maybe after the Major if we play poorly, maybe he will play more if we win or go to the finals… that is not the right way I think. But yeah, I just want to play with rifle, not because I couldn’t play with the AWP, but just because I want to focus on my position. Because before I practiced all the weapons and even when I was the main AWP I was kind of a hybrid player, I chose rifles on the T side on some maps, like Inferno or Mirage. But now I’m just going to focus on my positions.

s1mple: Sanmıyorum. Bence biz takım olarak kötü oynadık ve hepimizin istatistikleri de bunu kanıtlar nitelikte. Takımımızdaki herkes yüzde yüz motive olduğunda çok daha iyi maçlar çıkardık. Zeus’un eninde sonunda takımdan ayrılacağını biliyorduk ve gelecekte neler olacağını bir türlü çözemedik. Bence tüm kötü sonuçlarımızın sebebi bu bilinememezlik ve diğer takımların galibiyeti daha çok hak etmesi çünkü onlar takımlarını kurdular, sürekli antrenman yaptılar ve rollerine alıştılar… Tabii ki biz de rollerimize çalıştık ama takımdan birinin ayrılacağı kesin bir şekilde karşında durunca ve bunun ne zaman gerçekleşeceğini asla bilemeyince; sürekli belki Major turnuvasında kötü oynayıp elendikten sonra, belki kazanıp finale gittikten sonra diye düşünmek odaklanmayı çok zorlaştırıyor. Ama evet ben sadece tüfekle oynamak istiyorum, AWP ile oynayamadığımdan değil sadece pozisyonuma odaklanmak istediğimden. Çünkü daha önce tüm silahları denedim ve ne zaman AWP kullansam melez bir oyuncu oldum yani bazen maç içinde tüfek kullandığım zamanlar da oldu. Bazı haritaların Terörist tarafında tüfek kullandım İnferno ve Mirage gibi. Ama şimdi sadece kendi pozisyonuma odaklanabileceğim.

Question: You touched on Zeus leaving. In terms of Boombl4 leading, how is it going to work, who will help him with secondary calling and things like that?

Soru: Zeus’un ayrılmasından bahsettin. Boombl4’un liderliği açısından nasıl gidecek, ona ikincil açıdan takımda kim yardımcı olacak?

s1mple: The secondary calling is going to be on me and electronic, we can always help after trade situations, in mid-rounds. But B1ad3 is going to work with Boombl4 a lot and he will try to give Boombl4 the meta that he needs to fix and they need to create. And we already have a new system with our coach and our psychologist, so we are going to keep working with the same system and see what happens. We have a bootcamp starting on the 25th and we are going to practice until DreamHack Malmö.

s1mple: İkincil liderlik benimle ve elektronic ile olacak, trade sonrası durumlarda orta turlarda her zaman yardımcı olabiliriz. Fakat B1ad3, Boombl4 ile çok çalışacak ve Boombl4’e düzeltmesi gereken ve yaratması gereken metaları vermeye çalışacak. Ve zaten koçumuz ve psikoloğumuzla yeni bir sistemimiz var, bu yüzden aynı sistemle çalışmaya devam edeceğiz ve ne olacağını göreceğiz. 25’inde başlayan bir antrenman kampımız var ve DreamHack Malmö’ye kadar pratik yapacağız.

Question: You decided to pick up GuardiaN. Why him?

Soru:GuardiaN’ın takıma katılmasını istedin. Neden o?

s1mple: I think he gets the easy kills with the AWP, he knows how to use this weapon, he has the most experience out of anyone. He, flamie, and I, we have all lost a lot of Major finals and finals in general, and he won a lot with FaZe. So he knows how to win and I’m confident in his sniper skills.

s1mple: Bence AWP ile nasıl kolayca öldürme bulabileceğini biliyor, bu silahı nasıl kullanacağını biliyor ve kimse onun tecrübesine sahip değil. O, Flamie ve ben, genel olarak pek çok büyük final ve final kaybettik ama o FaZe ile çok şey kazandı. Bu yüzden nasıl kazanacağını biliyor ve keskin nişancı yeteneklerine güveniyorum.

GuardiaN FaZe formasıyla

Question: When GuardiaN left Na`Vi originally, people said that it was because you two couldn’t get along. The question is: will things be different now?

Soru: GuardiaN Na’Vi’den ayrıldığında herkes ikinizin anlaşamaması yüzünden olduğunu konuştu. Merak edilen şey ise, şimdi neler değişecek?

s1mple: Back then we just had problems with practice, we had problems as a team. I never had a conflict with him one-on-one. After he left Na`Vi we always talked in real life, said hi to each other. I’m not mad at him or anything like that, I don’t even think about that. I feel that he is going to bring something new to the team and that he is going to give a lot to the team.

s1mple: O zamanlar antrenmanda birtakım problemler yaşadık ve takımca problemlerimiz vardı. Ben hiçbir zaman direkt onunla bir problem yaşamadım. O Na’Vi’den ayrıldıktan sonra gerçek hayatta sürekli iletişim kurduk ve sürekli birbirimizle konuştuk. Ben ona veya herhangi birine küs falan değilim, bunun hakkında düşünmedim bile. Bence o takıma yeni bir şeyler getirecek ve takıma çok şey katacak.

Table of Contents

Etiketler
Daha Fazla Göster

Can Çelik

21 Yaşında. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyor. Farklı oyunları oynamaktansa bir oyunla bağ kurup sadece o oyunu oynayan biri. Favori oyunu Counter Strike Global Offensive. Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve basketbola ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı