GenelHaberlerİncelemelerOyun İncelemeR6

Rainbow Six Siege Y4S4 Güncellemesi

Y4S4 Güncellemesi :

Ubisoft’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü oyun olan Rainbow Six Siege yeni sezonu Shifting Tides ile yılın son güncellemesini aldı. Bu güncelleme ile birlikte oyuna Nighthaven Özel Müdahale Grubu üyelerinden Kali ve Wamai katıldı. Bunun yanı sıra Eğlence Parkı haritasında bazı önemli değişikliklere gidildi. Her yeni güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de bazı operatörlerin fiyatları düşürüldü. Operatörlerin kökenlerini temsil eden iki yeni sezonluk silah kaplaması da oyunculara sunuldu. Oynanışı oldukça etkileyecek bir diğer şey ise silahların delip geçme özelliklerinde farklılığa gidilmesi. Sıfır,basit ve tam olarak adlandırılan üç ayrı tür ortaya çıktı. Yivsiz tüfekler ile yapılan atışlar uzuvlardan veya gövdeden başka bir şeyin içinden geçemeyecek. Piyade tüfekleri ve tabancalar ile yapılan atışlar gövde kısımlarını vurmak için bacaklardan ve kollardan geçebilecek. Nişancı tüfekleri ile yapılan atışlar operatörün içinden geçip arkasındaki diğer operatörü de vurabilecek. Bunlar güncellemenin ana hatları olarak sayabileceğimiz noktalarıydı. Gelin şimdi biraz ayrıntılara inelim…

Yeni Saldıran Kali

kali raınbow sıx sıege ile ilgili görsel sonucu

Kali ,CSRX 300 adlı yeni bir silahla geliyor. Tabanca olarak P226 MK25 veya C75-Otomatik kullanabilecek. Cihaz olarak uzaktan patlayıcı veya mayın seçilebilir olacak. İki hız iki zırh özelliğine sahip Kali Hindistanlı bir operatör. Özelliği ise belli bir yarıçap içinde hafif bir patlama ile aletlerin yok edilebilmesini sağlamaktır.

Yeni Defans Wamai

wamai raınbow ile ilgili görsel sonucu
rainbowsix

Wamai , AUG A2 ve MP5K kullanabilecek. İkincil silahları D-40 veya P-12 olacak. Cihaz olarak kurulabilir kalkan ve dikenli tel kullanabilecek. İki zırh iki hız özelliği olan Wamai Kenyalı bir operatör. Özelliği rakibinin mühimmatını bulunduğu yere çeken ve daha sonra o mühimmatı patlatan manyetik alana sahip bir aletinin olması.

Operatörlerde Fiyat Düşüşü

Bu sezonda yedi operatörün daha fiyatı düşürüldü. Hibana ve Echo 10.000 nam, Dokkaebi-Vigil-Zofia 15.000 nam,Nomad ve Kaid ise 20.000 nam ile alınabilir hale getirildi.

Tasarımcı Notları

Silah dengesi,operatör dengesi ve uzuv delip geçme sistemi hakkında çok daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-us/news/152-358988-16/pre-season-designers-notes-y4s4

YAZAR : SAMET BİLGİN
Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehmet Çavuşoğlu

Teknoloji ve oyunları seven, yakından takip eden biri. Daha öncesinde Donanım Arşivin de yazmış olup şuanda Wita Tv ailesinde bulunan yazar.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı