CSGOESPOR

New York’ta Kazanan Evil Geniuses Oldu!

ESL One New York 2019 turnuvasının kazananı Evil Geniuses oldu!

Muhteşem bir turnuva muhteşem bir şov ile son buldu. Eski adıyla NRG yeni adıyla Evil Geniuses Astrails’i finalde zorlanmadan geçerek şampiyonluğun sahibi oldu.

Evil Geniuses Kupayı Alırken
Evil Geniuses Kupayı Alırken

BO5 formatında oynanan büyük final karşılaşmasının galibi 3-1 ile Evil Geniuses oldu ve taraftarları şoka uğrattı. Her ne kadar turnuva boyunca iyi bir oyun ortaya koymuş olsalar da her finalde olduğu gibi bu finalde de favori taraf Astrails’ti.

Ancak tüm bunlara rağmen turnuva boyunca oynadığı iyi oyunu final karşılaşmasına da taşıyan Evil Geniuses kupanın ve büyük ödülün sahibi oldu.

Bildiğiniz gibi turnuvadan hemen önce flaş bir haberle isim değişikliğine giden bir NRG vardı. NRG olarak çok iyi durumda olan oyuncular Evil Geniuses olarak daha da iyi durumda olduklarını tüm dünyaya ilan ettiler.

Evil Geniuses NRG formasıyla

Maçın ve turnuvanın oyuncusu ise müthiş performansıyla Vincent ‘Brehze‘ Cayonte oldu. Final boyunca yaptıkları hepimizi büyülerken istatistik kağıdında da muhteşem bir görüntü ortaya koyan Vincent ‘Brehze‘ Cayonte 93/62 istatistikleriyle oynadı. Tam tamına 93 kill alırken yalnızca 62 kere öldü ve hepimize görsel bir şölen sundu.

Brehze MVP ödülüyle

İnferno haritasında tam anlamıyla üstünlük kuran Evil Geniuses temsilcimiz Tarik ‘tarik’ Celik‘in muazzam performansıyla ilk haritayı 16-3 kazandı. İstatistikleri aşağıda görebilirsiniz.

İnferno İstatistikleri

İkinci harita olan Dust2’de ise Brehze etkili bir oyun ortaya koydu ve bu haritayı da 16-12 kazanmayı bildi. Dust2 haritasının istatistiklerini aşağıda görebilirsiniz.

Dust2 İstatistikleri

Üçüncü harita olan train haritasında ise bu gidişata dur demek isteyen bir Astrails vardı. Nefes kesen bir mücadelenin ardından maç uzatmalara gitti ve ikinci uzatmada kazanan Magisk’in 34 öldürmesiyle Astrails oldu. CeRq’in bu haritada aldığı 35 kill mağlubiyete engel olamadı. Haritanın istatistiklerini aşağıdan görebilirsiniz.

Train haritası istatistikleri

Dördüncü haritada yani Nuke haritasında ise şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterdi ve 16-8 kazanmayı bildi. İstatistikleri aşağıda görebilirsiniz.

Nuke haritası istatistikleri

Temsilcimiz Tarik ‘tarik‘ Celik’i tebrik ediyor ve başarılarını devam ettirmesini diliyoruz.

Bu şampiyonlukla birlikte Intel Grand Slam mücadelesinde de 1 galibiyet alarak Liquid’le galibiyet sayılarını eşitledi. Bu konu hakkındaki detaylı incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Can Çelik

21 Yaşında. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyor. Farklı oyunları oynamaktansa bir oyunla bağ kurup sadece o oyunu oynayan biri. Favori oyunu Counter Strike Global Offensive. Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve basketbola ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı