GenelHaberlerKonsolMobil

Microsoft, Xbox Oyunlarını Android Telefonlarda Oynama Özelliği Çıkardı

Microsoft kullanıma sunduğu Xbox Console Streaming özelliği ile Xbox konsolundaki oyunları Android telefonlarda oynama imkanını getirdi.

xbox kolu ve xbox

Xbox’ın Konsol Akışı özelliği, önizleme olarak geçtiğimiz yılın sonlarında ABD ve İngiltere’de kullanıma sunulmuştu. Microsoft, konsol oyunlarını mobil cihazlara taşıyan bu özelliği şimdi daha fazla pazara genişletiyor. Özellik yalnızca Xbox Insider’lar tarafından kullanılabildiği için beta sürümünde, ancak şu an tüm kullanıcılar özelliği deneyerek şirkete geri bildirimde bulunabiliyor.

Xbox Oyunlarınızı Artık Android Telefonunuzdan Oynabileceksiniz

Yeni özellik aslında Xbox oyunlarını Stream yani akış halinde oynamayı sağlıyor. Bu da Android telefonunuzla istediğiniz yerde oyunlarınızı oynamayı mümkün hale getiriyor.Bu yeni özellik Microsoft’un daha önce açıkladığı xCloud hizmetinden biraz farklı. Biraz daha basit bir sistem olan Xbox Console Streaming‘i kullanabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

Xbox Konsol Akışı

Xbox Konsolu Akışı’nı çalıştırmak için gerekenler:

  • Bluetooth 4.0 ile Android 6.0 veya sonraki sürümlerini çalıştıran bir telefon veya tablet
  • Bluetooth özellikli Xbox One Kablosuz Oyun Kumandası
  • Xbox profiline ve yüksek hızlı Internet’e sahip bir Microsoft Hesabı
  • Memba bant genişliği: En az 4.75 Mbps gerekir, 9 Mbps tercih edilir
  • Ağ gecikmesi: 125 ms veya daha az gereklidir, 60 ms veya daha az tercih edilir
  • Konsol ayarları: Güç ayarı Anında Açılma olmalıdır
Xbox Konsol Akışı

Kurulduktan sonra, Xbox Play Game Pass başlıkları da dahil olmak üzere yüklü Xbox One oyunlarınızdan herhangi birini Android telefonunuza aktarabilmeniz gerekir. Xbox Konsol Akışı önizlemesini daha fazla pazara genişletmek, Microsoft’un benzersiz zorlukları ve farklı oyun ortamlarıyla daha geniş bir kullanıcı tabanından daha fazla geri bildirim toplamasına ve genel kullanıma sunulmadan önce hizmetin daha da geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak
Xboxxdadevelopers
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı