CSGODota 2ESPORLOL

İzmir’de Gerçekleşen INTEL ESL Turnuvasında Durum Ne?

12  Eylül tarihinde başlayan ve 15 Eylülde kapanacak olan INTEL ESL Turnuvası  Kültürpark 4 No’lu Hol’de gerçekleşiyor peki son durum ne hangi oyunda çekişmeli mücadeleler gerçekleşiyor?

Dota 2 turnuvasında durum ne ?

Dota 2 mücadelesinde kıran kırana geçen mücadelede adını yarı finale yazdıran takımlar belli oldu. Regnant vs Kamikaze mücadelesinde şampiyon 5 maçlık seriyi 3-0 kazanan Regnant Espor INTEL ESL TURNUVASI DOTA 2 ŞAMPİYONU OLDU.

League of Legends kulvarında neler gerçekleşiyor?

Yakından veya uzaktan takip eden League of Legends fanları geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Finali gerçekleştiğini biliyordu bu gibi etkinliklerin İstanbul’da olması ulaşım için maddi manevi sorunları olan insanlar için sosyal medyadan takip edilebiliyordu ama İzmir’de gerçekleşen bu etkinlik İzmir ve çevre bölgedeki oyuncuları ve diğer etkinlik severleri toplamış durumda, etkinliğin olduğu alanda müthiş bir kalabalık vardı, gerek eğlence gerekse turnuvaların; insanları bu gibi etkinliklerin tekrar tekrar görmek istediklerini düşündürmüyor değil.

Peki League of Legends turnuvasında durum ne ?

Aslında tek bir turnuva gerçekleşmedi etkinlik için gelen yayıncıların yoğun ilgi gördüğü bu etkinlikte tabii ki de yayıncılar kendi takımları ile etkinlikte boy gösterdiler. Yayıncıların gerçekleştirdiği bu maçta kazanan takımı Çiğdem E-spor oldu.

Kaynak ESL instagram resmi sayfası

League of Legends artık sadece kıran kırana 5 vs 5 mücadele edilen bir yer değil, tek başına mücadele modu dönem içinde gelen TFT  modu ile gerçekleşmiş bulunmakta. Bu modunda bir kazananı oldu ve bize çok da yabancı olmayan eskiden adını çokça duyduğumuz Kasım “HolyThoth” Polat TFT mücadelesinin şampiyonu oldu. Kendisini tebrik ederiz.

Yaşlanmış galiba yada ışıklardan biraz kilo vermiş 🙂

Intel CS:GO turnuvasında durum ne?

Intel CS:GO Turnuvasında en kıran kırana mücadelenin olduğu alan galiba CS:GO çünkü rekabetin doruk noktada olduğu bu oyun tek bir hatanın bile büyük yenilgilere sebebiyet verdiğine şahit olduk. Gerek oyuncuların tarafında gerekse izleyicilerin tarafında nefeslerin tutulduğu büyük finalde çeyrek finalin oynanması ile Arena Bulls ve Sangal Esports adlarını CS:GO Finaline yazdırdılar. Kıran kırana geçen bu mücadelenin finalisti kim olacak şu an bilemiyoruz ama bunun için çok beklemeyeğiz, final 15.09.2019 tarihinde İzmir 88. İzmir Enternasyonal Fuarı Kültürpark 4 No’lu Hol’de gerçekleşecek.

Etkinlik alanında bulunan bazı fotoğrafları bu yazımın altında paylaşacağım isterseniz ESL TÜRKİYE RESMİ SAYFASINDAN diğer görsellere erişebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehmet Çavuşoğlu

Teknoloji ve oyunları seven, yakından takip eden biri. Daha öncesinde Donanım Arşivin de yazmış olup şuanda Wita Tv ailesinde bulunan yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı