GenelHaberlerPC

GeForce Now Kullanıma Açıldı

Nvidia 1993 yılında kurulan ve merkesi Santa Clara, Kalifornia’da olan bir teknoloji şirketi. Uzun yıllardan beri teknolojik gelişmelere önemli katkılar sağlamış bir firma.

Oyunculara yönelik grafik işlemciler, ayrıca mobil cihazlar ve otomativ pazarı için yongada sistemler üretiyor. Ancak son birkaç yılda oyun sektörünün farklı bir dalına da yatırım yaptığını biliyoruz. Bulut oyun sistemi, Nvidia GeForce Now.

Peki Nedir BU GeForce Now ?

İlk olarak “cloud gaming” yani bulut oyun sistemi nedir, bundan bahsedelim. Uzaktaki grafiksel işlemler için daha güçlü bir bilgisayarda çalışan oyunu bir akış halinde size sunması ve oyun esnasında yaptığınız hareketleri bu bilgisayara aktarması bu teknolojiyi tüketiciler için cazip kılıyor. Böylece çok güçlü bir donanıma sahip olmadan yüksek çözünülürlüklü oyun oynama imkanını her platformdan edinebiliyorsunuz.

GeForce
Nvidia GeForce Now

Nvidia GeForce Now ile ekran kartı gibi temel ihtiyaçlarınız olmayacak. Nvidia GeForce Now benzeri sistemler daha önce oluşturuldu. Google Stadia da bunlardan biri. Yani Nvidia Dünya’nın en büyük firmalarından birine rakip oldu diyebiliriz. Bu tarz teknolojik gelişmelerin yaşanması gelecekte oyuncuların pahalı donanımlar toplamaya ihtiyaçlarının kalmayacağı anlamına geliyor.

Nvidia GeForce Now bugün itibariyle kullanıma açıldı. Şu anda iki tip üyelik mevcut. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. Ücretsiz üyelik ile standart şekilde bulut sistemine bağlanabiliyorsunuz. Ancak Nvidia‘nın sunucularının çökmemesi adına almış olduğu bir önlem olarak sıra beklemeniz gerekiyor. Ayrıca ücretsiz üyeler için 1 saat sınır konulmuş durumda.

Ücretli üyeliği yani, Founders(Kurucular) paketi içinde çok iyi fırsatlar barındırıyor. İlk olarak şu anda indirimli olarak sunuluyor. 12 ay boyunca 5,49 Euro (yaklaşık 36 TL) karşılığında bu üyeliğe sahip olabiliyorsunuz. Oyunlara öncelikli olarak erişim sağlayabiliyorsunuz, sıra beklemeniz gerekmiyor. Ayrıca RTX‘i kullanabiliyorsunuz ve süre konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Founders paketini satın aldığınız taktirde 3 ay boyunca hiçbir ücret ödemiyorsunuz . Üç ay sonunda aboneliğiniz’den memnun kaldıysanız uzatma imkanınız var. Uzattığınız taktirde yine indirimli olarak ödeme yapıyorsunuz.

Nvidia GeForce Now‘dan faydanabilmeniz için oynamak istediğiniz oyunu Steam vb. platformlardan satın almış olmanız gerekiyor. Oyuna giriş yapmak istediğinizde oyuna sahip olduğunuz bir hesaba bağlanmanız gerekiyor. Şimdilik her oyun için bu bulut hizmetini kullanamıyorsunuz.

Nvidia GeForce Now

Windows, Mac, Android platformlarına destek veriliyor. Oyun kütüphanelerinizi eşleştirdikten sonra Android üzerinde de oyun oynama imkanınız oluyor. 720p 60fps alarak oynayabilmeniz için en az 15Mbps, Full HD 60fps için ise 25Mbps bağlantılara ihtiyaç duyuyor.

Haber kaynağı:
Webtekno ve CNN Türk‘ten yardım alınmıştır.

https://www.webtekno.com/haber/amp/85071
https://www.cnnturk.com/teknoloji/nvidia-geforce-now-turkiyede-kullanima-
sunuldu

YAZAR : Semih DEMİRCAN

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mert Gökçe

19 Yaşında.Okuyor.Birden fazla oyunu oynayarak merak duygusu içerisinde ve mobile oyunlar ilgisinde.Favori oyunu Player Unknowns Battle Grounds Mobile ve League Of Legends Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve masa tenisine ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı