GenelHaberlerİncelemelerKonsolPCVideoYoutube

GTA 6 Hakkında Ortaya Atılan Tüm Söylentiler

Rockstar Games’in biricik incisi niteliğinde olan ve her oyunuyla çıktığı andan itibaren dünyayı kasıp kavuran toplamda 200 milyon kopyadan fazla satıp gelmiş geçmiş en çok satan oyun serisi haline gelen ve birçoğumuzun en az bir oyununu oynadığı GTA Serisi hakkında ne kadar tanım yapsak da yaşadığımız deneyimi tarif etmek yetersiz kalır. Piyasadaki son oyun olan GTA V’ten bu yana akıllarda ve internette GTA 6 Dedikoduları dönmeye devam ediyor. Bizler de bu dedikoduları bir araya getirdiğimizde belki bir kaç ipucu yakalayabileceğimizi düşündük ve ortaya atılan dedikoduları sizler için derledik.

Rockstar GTA 6 Hakkında henüz bir sır vermese de GTA 6‘nın bir gün geleceğini hepimiz biliyoruz fakat Rockstar Games bunu ne kadar istiyor? Hâlihazırda GTA Online sayesinde güncelliğini korumaya devam eden GTA V hala şirkete milyon dolarlar kazandırıyor yani GTA 6‘yı çıkartmak altın yumurtlayan tavuğu yani GTA V’i kesmek anlamına gelmez mi ?

Her GTA oyununun çıkış tarihi aralığını inceleyerek belki bir ipucu elde edebiliriz.

Listeye baktığımızda piyasaya sürülen 2 oyun arasında geçen maksimum sürenin 4 yıl olduğunu görüyoruz fakat Gta V yayınlanalı neredeyse 7 yıl oldu. Bu da haklı olarak bizlere “Nerede kaldı bu GTA 6?” sorusunu sorduruyor fakat Rockstar sonunda sessizliğini bozup 2019 yılı içerisinde Gta 6 hakkında bizden hiçbir duyuru beklemeyin dedi. Muhtemelen oyunu Yeni nesil konsollar için bekletecekler ve Playstation 5 ve Xbox Project Scarlett ile birlikte yayınlayacaklar. Bu kesin olmasa da güçlü bir teori

Gelelim oyunun senaryosunun hangi şehirlerde geçecegine

Eminim Her oyuncu kendi ülkesinin en güzel şehirlerinde gezinbildiği bir GTA Hayal eder ve aslında GTA 6 İstanbul’da geçse fena olmaz ha diye kendi kendimize bile sayıklarız. Ama Rockstar’ın GTA Serisinde bu güne dek gerçek şehir ve kurum isimleri kullanmadığını New York yerine “Liberty” Los Angeles yerine “Los Santos” New york Police department” Yani NYPD Yerine LPD gibi gibi. Bu oyunda da gerçek bir şehirden esinlenilip hayali bir şehir yaratılacağı gündemde. Diğer bir teori ise çağ atlamaya dayalı oluşturulması. Nasıl yani ? GTA Serileri oyun dünyasının hep mihenk taşlarını oluşturmuşlardır. Ne zaman bir GTA Oyunu çıksa oyun endüstrisi yeni bir döneme girer ve GTA 6‘nın öyle bir oyun olması gerekir ki gelişmiş GTA V Olmaktansa dünyada yeni bir çağ başlatabilsin, mesela 1 şehre odaklanmak yerine koca bir kıtayı hatta dünyayı oyuna entegre etmek gibi . Bu teorinin yanında bir de başka mini teori bulunmakta.

Bu teoride ise Wice City, Los Santos, Liberty City, V’nin bir araya getirilildiği bir harita söz konusu.

Gelelim hikaye ve ana karakterlerle ilgili teorilere karakterlerle ilgili en büyük teori ana karakterin kadın olacağı yönünde.

Bunu isteyen çok fazla kişi olduğunu biliyorum bir başka teori ise yine çoklu karakterlerin ortak hikayesinin işleneceği yönünde. GTA V’de bu konuda çok iyi olduklarını kanıtlamışlardı zaten

Ete kemiğe büründürülmüş bir diğer teori ise şöyle:

– Bazı görevler, Liberty City’de geçecek ama bu görevler açık dünyada olmayacak (GTA V’)in ilk görevi gibi

–Oyunda gerçekçilik ve aksiyon dengesi korunacak,

– Bir tane ana karakter bulunacak. Önceki teorinin aksine bu ana karakter bir kadın değil, bir erkek.

– 1970’li ve 1980’li yıllarda başlayıp günümüze kadar sürecek olan bir zaman diliminde geçecek.

– Ana karakterin adı Ricardo olacak. Ricardonun uyuşturucu kuryeliğinden baronluğa yükselişini konu alacak.

– Güney Amerika bölgesine kadar ilerlemiş uyuşturucu organizasyonunu yönetme macerasına  Vice City’den başlayacaksınız.

– Oyunda hava olayları ve doğal afetler bulunacak, ayrıca geçen zamana göre binaların boyaları eskiyecek dökülecek, hatta teknolojinin gelişimine göre reklam tabelaları bile analogdan dijitale dönecek.

– Eski arabalar klasikleşecek ve daha pahalı hale gelecek

– GTA 6’da üzerinizde sadece bir silah bulundurabileceksiniz ve çelik yeleğiniz ve diğer ekipmanları aracınızın bagajına saklayabileceksiniz.

-Hikayede tarihte yaşanmış önemli olaylara da değinilecek.

-Hikayenin ilham kaynağının da önemli ölçüde Pablo Escobar olduğu da gelen bilgiler arasında.

Son olarakta gün itibariyle GTA 6’ya ait olduğu iddia edilen 3 tane fotoğraf paylaşıldı

Unutmamak gerekir ki bunlar sadece teoriden ibaret ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi geldikçe yine sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Görüşmek üzere.

Etiketler
Daha Fazla Göster

wita

Ben Nevzat Şen Türkiyeye Gaming Compilation olarak bilinen video tarzını getiren kişiyim ve Youtube/witatv kanalının kurucusu ve yöneticisiyim aynı zamanda bir oyuncuyum, kendimi bildim bileli PC Oyunlarına düşkünlüğüm var ve facebook Gaming’de profesyonel olarak kendi oyunlarımı sizlere sunuyorum ve bunu yaparken de keyif alıyorum Umarım sizler de beni ve yayınlarımı izlerken keyif alırsınız yayında görüşmek üzere

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı