GenelHaberler

GDC 2020 Ertelendi

GDC 2020 Coronavirus nedeniyle iptal edildi. Playstation,EA,Hideo Kojima ve Facebok Coronavirus nedeniyle GDC 2020‘den çekildiklerini açıkladı.

GDC 2020 ile ilgili görsel sonucu

2020 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın (GDC) önümüzdeki ay gerçekleşmesi planlanıyor ancak birkaç büyük isim Corona virüsü endişeleri nedeniyle etkinliğe katılamayacaklarını açıkladı. Corona virüsü vakalarının dünya çapında artış göstermesi, Mobil Dünya Kongresi’nin ardından Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı da vurdu.

Facebook ;

“Çalışanlarımızın, geliştirici ortaklarımızın ve GDC topluluğunun sağlığı ve güvenliği konusundaki endişeler ve COVID-19 ile ilgili gelişen sağlık riskleri nedeniyle Facebook, bu yıl ki Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmayacak.” dedi.

Sony;

“Katılımımızı iptal etmekten dolayı hayal kırıklığına uğradık, ancak küresel iş gücümüzün sağlığı ve güvenliği en büyük endişemiz.” ifadelerini kullandı. 

GDC 2020 ile ilgili görsel sonucu

Electronic Arts;

“Corona virusü ile küresel durumu yakından takip ediyoruz ve son zamanlarda yeni bölgelerdeki vakaların artışıyla birlikte, tüm zorunlu olmayan seyahatlerin kısıtlanması da dahil olmak üzere çalışanlarımızın refahını korumak için ek adımlar atmaya karar verdik. Sonuç olarak GDC‘ye resmi katılımımızı iptal ediyoruz ve katılımı diğer etkinliklere sınırlıyoruz. Durumu takip etmeye devam ediyoruz ve uygun olduğunu düşündüğümüzde çalışanlarımıza rehberlik edeceğiz.” dedi.

Ayrıca oyun dünyasının önemli geliştiricilerinden Kojima Productions  ve oyun dünyasının en önemli markalarından biri olan PlayStation, etkinlikte yer almayacağını belirtmişti.

Bu olaylar üzerine GDC’den yapılan açıklamaya göre;

“Oyun geliştirme endüstrisi ve dünya çapındaki ortaklarımızla görüşmelerimizin ardından bu Mart ayında gerçekleştirmeyi planladığımız Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı erteleme konusunda zorlu bir karar aldık. Uzun bir zamanı danışma kurullarımız, konuşmacılar, katılımcılar ve etkinlik ortaklarımızla konferansa hazırlanmak için geçirdikten sonra katılımcıları şu anda ağırlayamayacağımız için gerçekten üzgünüz. Hayal kırıklığına uğradık.” dendi.

GDC 2020‘nin organizatörü olan Informa, şu an için katılımcıların biletlerini iade etmeyi planlıyor.  Belki de ilerleyen yaz ayarlarına doğru tüm olaylar sakinleştiğinde daha farklı planlar söz konusu olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı