CSGOESPOR

FaZe Clan coldzera transferini bitirdiğini açıkladı!

MiBr ve FaZe takımı bugün sabah saatlerinde Marcelo “coldzera” David transferinde imzaların atıldığını duyurdu.

Kariyerinde iki kez yılın oyuncusu seçilmiş başarılı oyuncu Marcelo “coldzera” David, iki organizyon arasındaki uzun görüşmelerin sonrasında FaZe Clan ile bir anlaşma imzaladı ve Perşembe günü ESL One New York’ta FaZe Clan takımı için ilk kez maça çıkacak.

Marcelo “coldzera” David, HLTV‘ye açıklama yaptığı ropörtajında “Eğer takımın ihtiyacı buysa ellbette IGL pozisyonunda oynarım.” diyen ve böylece bir kez daha oyun içi lider olacağı anlaşılan Nikola “NiKo” Kovač ile birlikte oynama hayalini bir Avrupa takımında gerçekleştirecek.

coldzera ve NiKo küçük bir turnuvada birlikte oynarken

Brezilyalı oyuncu, Helvijs “broky” Saukants‘un takıma katılmasından sonra ikinci takviye olarak takıma katıldı ve Ladislav “GuardiaN” Kovács ve Filip “NEO” Kubski’nin ayrılmasının bıraktığı boşlukları doldurdu . Eskiden Epsilonlu olan Letonyalı oyuncu şu anda deneniyor ve en az ESL Pro League Sezon 10 grup aşamasının sonuna kadar takımla oynayacak.

Helvijs “broky” Saukants

İnstagram’da paylaştığı fotoğraf ile yeni takımına merhaba deyip eski takımına ve Brezilyalı hayranlarına seslendi:

“I’m really excıted to be part of thıs great organızatıon and I’m lookıng forward to playıng wıth these guys.”

“Böylesine harika bir organizasyonun bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım ve yeni takım arkadaşlarımla oynamak için sabırsızlanıyorum.”

“Thank you for everythıng, MIBR. We had some great memorıes together and I always cherısh that. Now ıt ıs going to be a new challenge and I going to gıve my best to make ıt work.

“Her şey için teşekkür ederim MiBR. Birlikte harika anılarımız oldu ve bunlara her zaman değer vereceğim. Şimdi yeni bir meydan okuma olacak ve işe yaramasını sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

“To my Brazılıan fans: even though I am no longer ın a Brazılıan team, I wıll always represent each and every one of you.”

“Brezilyalı hayranlarıma: artık bir Brezilya takımında olmasam bile, her zaman her birinizi temsil ediyor olacağım.”
FaZe Clan Yeni Kadrosu
Yeni FaZe Clan Takımı

Bu, coldzera’nın kariyerinin ilk uluslararası mücadelesi olacak. Luminosity Gaming’e katıldığı sırada yani 2015’te hiçbir ünü yoktu ve bunu takip eden iki yıl içinde (ilk önce Kuzey Amerika organizasyonu altında, sonra da SK altında) bir dizi uluslararası unvan kazandı.(MLG Columbus ve ESL One Köln.)

Counter-Strike tarihinde, iki kez yılın oyuncusu olarak seçilen ikinci oyuncu oldu ve şu anda takım arkadaşı olan NiKo‘nun da bulunduğu kulüpte efsaneler arasına girdi.

MiBR ekibi 2018 ve 2019 yazları arasında kötü bir dönem geçirip herhangi bir başarı yakalayamadı ve daha önce takımı taşımış olan coldzera‘nın yedeğe çekilmesini talep etti. Coldzera StarLadder Major da dahil olmak üzere MIBR ile üç etkinlik daha oynamayı önerdi, ancak takım bu olasılığı reddetti ve antrenör bunun yerine Wilton “zews” Prado ile oynamayı tercih etti.

İki hafta önce haberini de yaptığımız şekilde coldzera , MIBR’den ayrılmasından bu yana ilk turnuvasında mücadele etti ve NiKo antrenör Janko “YNk” Paunović’ ile birlikte Sırp LAN’lı Belgrad Açık #3’e katıldı. İNation adlı ekip, çeyrek finalde turnuvayı da kazanan BLUEJAYS tarafından elendi. Haberimizin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Eğer bu transer gerçekleşir ve coldzera Faze Clan ile anlaşırsa, Faze Clan dünyanın en iyi iki oyuncusunu aynı takımda bir araya getirmeyi başararak bizlere müthiş şeyler izletebilecek bir ekip kurmuş olacak.”
Şeklinde bir haberi zaten sizinle paylaşmıştık.

Marcelo “coldzera” David zaten şu anda New York’ta bulunuyor ve takımının geri kalanıyla NRG’ye karşı FaZe forması altında ilk maçını oynamaya hazırlanıyor. B Grubu’nun geri kalanını ise Astrails ve OpTic oluşturuyor.200.000 $’lık birincilik ödülü bulunan turnuva çok heyecanlı geçeceğe benziyor.

Son hamlelerden sonra oluşan FaZe Clan kadrosu şu şekilde:

Norway

Håvard “rain” Nygaard

Bosnia and Herzegovina

Nikola “NiKo” Kovač

Sweden

Olof “olofmeister” Kajbjer

Brazil

Marcelo “coldzera” David

Latvia

Helvijs “broky” Saukants (deneme)

Serbia

Janko “YNk” Paunović (koç)

Böylelikle hepimizi oldukça heyecanlandıran bir FaZe Clan kadrosu oluştu. ESL One New York çok çekişmeli geçecek gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Can Çelik

21 Yaşında. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyor. Farklı oyunları oynamaktansa bir oyunla bağ kurup sadece o oyunu oynayan biri. Favori oyunu Counter Strike Global Offensive. Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve basketbola ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı