CSGOESPOR

EPICENTER 2019 Şampiyonu Vitality!

Moskova'da Vitality Rüzgarı

Rusya’nın başkenti Moskova’da, EPICENTER 2019 finalinde dün karşı karşıya gelen ekipler Mousesports ve Vitality olmuştu. Dev finalde 2-1 ile galip gelen Vitality, EPICENTER 2019 şampiyonu oldu. Finalde Özgür “woxic” Eker’li Mousesports ile karşılaşan Vitality, BO3 formatındaki seride 2-1 galip geldi ve Moskova’da kupanın sahibi oldu. Turnuvanın MVP ödülü ise, Fransızların yıldızı ZywOoya layık görüldü. 

2019’un son MVP’si ZywOo!

EPICENTER 2019'un MVP'si ZywOo
Mathieu “ZywOo” Herbaut

Turnuva boyunca hiçbir haritada 1.00 rating değerinin altına düşmeyen ve takımını tabiri caizse tek başına şampiyonluğa taşıyan 19 yaşındaki oyuncu, 1.53 turnuva ratingi ile muhteşem bir istatistiğe imza attı. Finalde ise Mousesports karşısında oynana 3 haritada 1.58 rating değerine ulaşan isim, turnuva boyunca girdiği “clutch” pozisyonlarında ise tam 8 defa raundu tek başına kazanmayı bildi.

Dev finalin ilk haritası , Fransızların seçimi olan Inferno oldu.Rakibin seçtiği haritada uzatma bölümünde 19-16 ile kazanan Mousesports, serinin ilk harita puanını elde etti ve durumu 1-0’a getirdi. İkinci harita Mirage’de ise 16-12 ile galip gelen Vitality’de tüm izleyiciler, Mathieu “ZywOo” Herbaut’tan muhteşem bir oyun izledi. Genç süperstar, 33-14‘lük skor ile takımını tek başına sırtladı ve bu sayede Vitality seride beraberliği yakaladı.

Vitality
VİTALİTY

EPICENTER 2019 Turnuvası Son Maçta Vitality Ne Yaptı ?

Son harita Nuke’te ise T tarafında başlayan Finn “karrigan” Andersen önderliğindeki ekip, Fransızların defans hattını yeterince zorlayamadı ve ilk yarı 10-5 Vitality üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda da etkinliğini sürdüren Vitality, 16-9 ile galip gelerek EPICENTER 2019‘da şampiyonluğunu ilan etti. Moskova’da kupayı kazanan ekip, $250.000 para ödülünün de sahibi oldu!

Kaynak
HLTV
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı