CSGOESPOR

DreamHack Masters Malmö 2019’un Şampiyonu Fnatic !

DreamHack Masters Malmö, büyük finalinin kazanı Fnatic.

DreamHack Masters Malmö 2019’un şampiyonası finalinde Fnatic ile Vitality arasında inanılmaz rekabet içeren, üç haritalık nefes kesen bir mücadelenin ardından Fnatic kazanan taraf oldu.


Fnatic – Vitality arasındaki maçlar ;

Dust 2
Vitality – 16Fnatic -14
Inferno
Vitality – 16Fnatic -19
Mirage
Vitality – 13Fnatic -16

Büyük final, Dust2′ de gerçekleşen ilk maçla başladı. Vitality kendi seçmiş olduğu Dust2 haritasında galip gelmiştir. Maç içerisinde nefes kesen dakikalar ve inanılmaz rekabet sonrasında 16 – 14 gibi küçük bir fark ile Vitality ilk haritayı kazanarak ilk harita puanını elde etmiştir.

PlayerKillsDeathsOverall Rating (HLTV)
JW24201.21
Flusha20200.97
ZywOo24191.40
shox20141.21

İkinci harita olan inferno Fnatic’ in seçimidir. Maç içerisinde skorlar sürekli yakın olarak giderken 15 – 15 ‘lik beraberlik sonrasında, uzatmalarda Fnatic 19 – 16 yenerek ilk harita puanını kazanmıştır.

1 – 1 ‘lik harita puanları sonrasında son harita olan Mirage haritasıdır. Son harita olan Mirage’daki oyun da oldukça zorlu ve çekişmeliydi. Fnatic, 11 – 6 geriye düştükten sonra, büyük bir dönüş yaparak skoru 15 – 11 ‘e kadar getirmiştir. Büyük bir ivme yakalayan Fnatic maçı vermedi ve rakibini 16 – 13 yenerek bu büyük mücadeleye son vermiştir.

İsveç takımı olan Fnatic bu büyük turnuvada yer alan diğer bütün takımları yenerek turnuva ödülü olan 100.000 doların sahibi oldular.

Fnatic yapmış olduğu iki büyük transfer sonrası mükemmel bir performans göstermiştir. Fakat bu yükseliş devam mı edecek, yoksa kısa mı sürecek. Bunu zaman gösterecek.

Fransız takımı olan Vitality bu turnuvayı ikinci olarak tamamlarken, ZywOo turnuvanın MVP ödülüne layık görülmüştür.

DreamHack Masters
Etiketler
Daha Fazla Göster

Mete Ertaş

23 yaşında, Adnan Menderes Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema öğrencisi. Daha önce HWA'da yazarlık yapmış şu an ise Wita TV'nin oluşumundan beri yöneticilerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı