CSGOESPORGenelHaberlerPC

CS:GO Odense’de Bir Türk

Odense de Özgür "woxic"Eker Rüzgarı Esti

Odensede Özgür “woxic”Eker Rüzgarı Esti

CS:GO Odense
https://www.instagram.com/p/B5vnZELlOaF/

Mousesports takımında Awper pozisyonunda yer alan Özgür “Woxic” Eker ve ekibi, ESL Pro League Season 10 Finals çeyrek finalinde Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses ile karşılaştı. Karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak adını yarı finale yazdıran Mousesports’ta Woxic rüzgarı esti.

Yakın zamanda ise Çin’in Şangay şehrinde düzenlenen CS:GO Asia Championships 2019‘da şampiyon olmuştu. Bu turnuvanın MVP’si ise Özgür “Woxic” Eker seçilmişti. Başarılarına başarı katmak istediğini kendisi de belli ediyor.

Özgür"woxic"Eker
CS:GO Odense Özgür “woxic” Eker

İlk harita Train‘de 16-6 ile galip gelen Mousesports, ikinci harita Inferno‘da ise maç sayısını elde etse de rakibin geri dönüşüne engel olamadı ve 15-15‘lik skor ile karşılaşma uzatmalara gitti. Uzatma bölümünde 19-17 ile galip gelen taraf Evil Geniuses olsa da, karşılaşmaya damga vuran hareket Woxic’ten geldi. 21 yaşındaki yıldız oyuncu, muhteşem bir ACE performansına imza attı. Bu performansı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Inferno haritasını 32-29‘luk skor ile tamamlayan Türk oyuncu, rakibin harita puanını elde etmesine engel olamadı ve son haritaya geçildi Nuke haritasında ise Mousesports destekçileri için adeta bir Counter-Strike şöleni vardı. CT tarafında muazzam savunma örneği gösteren Mousesports, rakibine tek bir raunt bile kaybetmedi. Haritada adeta adım atamayan Evil Geniuses oyuncuları, kaybedilen her bir raunt sonrası biraz daha oyundan düştü. Psikolojik üstünlüğü de ele alan Mousesports 16-0 ile son haritada galip gelerek adını yarı finale yazdırmıştı.

CS:GO Odense Arenasında :

 ESL Pro League Season 10 Finals‘ta yarı finalde karşılaştığı Astralis’2-1 ile mağlup ederek adını finale yazdırdı. Maçın oyuncusu, Türk yıldız Woxic seçildi.Özellikle serinin ilk haritası Train‘de tam anlamıyla Woxic’ten AWP resitali vardı. İki defa uzatmalara giden ve 22-19 ile Mousesports’un galip geldiği haritada genç oyuncu, 38-22‘lik istatistiğe ulaştı. 21 yaşındaki isim, 30 AWP vuruşu barındıran bu 38 kill ile takımına harita puanını kazandıran kişi oldu. İkinci harita Overpass‘te ise Astralis’in ayağı oldukça yere basıyordu. T tarafını 7-8 geride kapatan Danimarkalılar, CT tarafında ise adeta Mousesports’a karşı duvarları ördü.

Finn “karrigan” Andersen ve ekibine geçit vermeyen Astralis, CT tarafında yalnızca 1 raunt kaybetti ve 16-9 ile seride durumu 1-1’e getirmeyi bildi.Son haritada ise maça iyi başlayan taraf yine Danimarkalılardı. Overpass haritasındaki baskıyı üzerinden atamayan Mousesports, Lukas “gla1ve” Rossander liderliğindeki ekibin karşısında haritanın ilk bölümlerinde pek de etki gösteremedi. T tarafında başlayan Astralis, Mousesports savunmasını bir bir delerek oldukça etkili olduğu ilk yarıyı 10-5 üstünlükle kapattı.

https://www.hltv.org/results

Fakat ikinci yarıda tabanca raundunu kazanan ve rüzgarı arkasına alan Mousesports adeta uykudan uyandı ve üst üste kazanılan 3 raunt ile durumu 10-8’e getirdi. Fakat bir anda kontrolü kaybeden ve Astralis’in ekstralarına karşı koyamayan ekip, skorun 14-8‘e gelmesine engel olamadı.

Bu dakikadan sonra ise Mousesports, izleyenlerin uzun yıllar unutmayacağı muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Chris “chrisJ“ de Jong ve woxic ikilisinin muhteşem performansı ile geri dönüşü sürdüren Mousesports, tek bir raunt kaybetmeden skoru 16-14‘e getirmeyi bildi ve 2-1 ile “dünyanın en iyi takımıAstralis’i mağlup ederek ESL Pro LEague Season 10 Finals‘te fnatic‘in karşısında ikinci finalist oldu.Karşılaşmada tabiri caizse gözlerimizin pasını silen ve üç harita toplamında 50 AWP killine ulaşan WoxicHLTV.org tarafından maçın adamı seçildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı