CSGOESPOR

Vitality shox ile Anlaşmak Üzere!

Hepimizin yakından tanıdığı Richard “shox” Papillon Vitality takımına imza atmak üzere. Başta bu transfere hem Vitality cephesi hem de G2 cephesi karşı çıkarken şu an gelinen noktada transfer neredeyse tamamlanmış durumda.

2013-2016 yılları arasında yılın en iyi 20 oyuncusu arasında yer alan 27 yaşındaki Richard “shox” Papillon, Vitality’nin takım kaptanı ve IGL’si Nathan “NBK-” Schmitt’in yerini alacak. Böylece eski G2 takım arkadaşları Cedric “RPK” Guipouy ve Dan “apEX” Madesclaire ile tekrar aynı takımda buluşmuş olacak. Bu transferden sonra IGL rolünü RPK’in alacağını düşünüyoruz. IGL konusu önemli çünkü shox‘un bu pozisyonda oynadığı zaman çok da etkili olamadığını hepimiz gördük. Eğer bu rolü alacak oyuncu o olmazsa muazzam bir performans göstereceğinden şüphemiz yok.

Vitality takımı(öndeki oyuncu NBK)

Vitality aynı zamanda bu anlaşmadan önce G2 ile müzakerelerde bir arıza olması halinde bir yedek seçenek olarak serbest oyuncu Fabien “kioShiMa” Fiey’e ile anlaşmıştı ve oyuncunun 350.000 ile 450.000 $ arasında bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor.

kioShiMa

shox’un Vitality ile ilk maçına çıkacağı tarihin ne olacağı ise merak konusu. 1-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek DreamHack Masters Malmö’de boy gösterecek takımda shox’un da olması bekleniyor.

EĞER BU TRANSFER GERÇEKLEŞİRSE OLUŞACAK YENİ VITALITY KADROSU İSE ŞU ŞEKİLDE:

France

Mathieu “ZywOo” Herbaut

France

Dan “apEX” Madesclaire

France

Cedric “RPK” Guipouy

United Kingdom

Alex “ALEX” McMeekin

France

Richard “shox” Papillon

France

Remy “XTOZZZ” Quoniam (Koç)

France

Nathan “NBK-” Schmitt (Yedek)

Bu transferin gerçekleşmesi hâlinde yedek oyuncu konumuna gelecek olan Nathan “NBK” Schmitt’in nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu. NEO’nun ayrılışından sonra hâlâ resmi bir transfer gerçekleştirmeyen Faze Clan önemli bir seçenek gibi gözüküyor.

Hareketli günler geçiren Cs:Go ile ilgili hiçbir haberi kaçırmamak adına takipte kalın dostlarım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Can Çelik

21 Yaşında. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyor. Farklı oyunları oynamaktansa bir oyunla bağ kurup sadece o oyunu oynayan biri. Favori oyunu Counter Strike Global Offensive. Ayrıca dizilere, filmlere, kitaplara ve basketbola ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı