CSGOESPOR

COLDZERA HAKKINDAKİ TRANSFER HABERLERİ & SÖYLENTİLER DOĞRU MU ?

Coldzera’nın artık MIBR formasını giymeyeceği bilinen bir gerçektir.

Berlin Major’dan yaklaşık bir ay önce, 25 yaşındaki Brezilya CS: GO yıldızı yedeğe çekildi ve kendi kariyeri hakkında karar almak istedi. Çünkü MIBR’de oynamak istemiyordu ve takımdan ayrılmak istiyordu.

Bu olaydan sonra Majorda Coldzera yerine takım kaptanı olan Zews oynamak durumunda kaldı.

Coldzera’nın transfer olabilmesi muhtemel takımlar ise Faze ve 100Thieves takımları. Fakat bunlar sadece tahminlerden ibaret.

Coldzera, yedeğe çekildikten sadece bir hafta sonra, Niko “ #FaZeUp ” yorumuyla Coldzera’nın gönderisine yorum yaptı. Bu olaydan sonra Coldzera, tüm avrupa organizasyonları tarafından ilgi görmeye başladı.

Çoğu kişinin bilmediği bir gerçek var ki, Coldzera’nın hala MIBR ile sözleşmesi var. Bu yüzden takımdan ayrılabilmesi için bonservis bedelinin ödenmesi gerekmekte. Ne kadar doğrudur bilinmez ama, bonservis bedelinin 1.000.000 $ gibi bir rakam olduğu söylenmekte. Hatta bazı sayfalarda ve bazı tweetlerde Coldzera’nın bu iddia edilen bonservis bedelinin bir kısmını kendisinin ödemek istediği belirtiliyor.

Ayrıca, 100Thieves bir kez daha Counter-Strike’a giriyor ve yeni bir kadro oluşturmaya çalışıyor. Bu takım, Coldzera’nın satın alımını karşılayacak finansmana sahip olacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Başta CS:GO ve PUBG olmak üzere tüm Oyunların Espor gündemi ve Yeni çıkacak oyunlar ve geliştirme sürecindeki haberler için takipte kalın bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle efendim

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mete Ertaş

23 yaşında, Adnan Menderes Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema öğrencisi. Daha önce HWA'da yazarlık yapmış şu an ise Wita TV'nin oluşumundan beri yöneticilerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı