ESPORHaberlerİncelemelerMobilPC

Call of Duty Mobile

1 Ekim 2019’da resmen  çıkış yapan Call of Duty Mobile daha ilk günden mobil platformlardan PUBG mobili geride bırakarak yerini 1. sıraya yazdırmaya başladı eskilerden beri PC sürümlerinde alışık olduğumuz Call of Duty’ yi mobil platformda görmek telefon kullanıcıları ve mobil oyun severleri aşırı derece sevindirmiş gibi görünüyor.

Call of Duty Mobile eski Call of Duty karakterlerini bulunması insanları nostaljik olarak hem sevindiriyor hem üzüyor (ihanetler ihanetler).

mobile
Mobile

Neden mobil platforma girmek istediler ?

Activision Publishing, Inc. aslında mobil oyun piyasasında olmasada buradaki pazar payını almak istediği belirtmişti, ellerinde harika bir şans vardı, Call of Duty serisi.

Yıllarca oyuncuların beğenilerini gerek hikaye gerekse oynanış olarak toplamıştı.

Tek beğenilmeyen oyun türü Call of Duty: Infinite Warfare olmuştu.

Galiba oyuncular gelecekte değilde daha çok geçmiş ve hikayesi belli olan oyunları tercih ediyor veya bu oyun piyasası için böyleydi.

Call of Duty

Gelelim Call Of Duty Mobile:

5 karakterimiz var ve bu karakterlerin kendine ait özellikleri bulunmakta.

Call of Duty Mobile 1 Ekim’de Çıktı

Oyun şuan için sadece Multiplayer özelliği bulunmakta ama gelecekte ZOMBI MOD ve SURVIVAL MOD bulunacağını sitesinde duyuru ile yayınladı.

Multiplayer modunda tek başına bırakmamışlar yanında bir sürü ek mod ile multiplayer havasını mobilde de yaşatmışlar.

Team Deathmatch, Search&Destroy, Search&Destroy Casual, Domination, Hardpoint, Free-For-All modları bulunmakta ileride oyuncuların bu alan ilgisi artarak daha çok oynanabilir mod gelmesini bekliyoruz.

Oyuna çok fazla MAP gelmiş bulunmakta, Random map seçeneği dışında, Crash, Crossfire, vs. gibi mapler ile oyunun içerisinde farklı yerlerde sıkılmadan mücadele edebileceksiniz.

mobile

Silahlar konusunda çok geniş bir oyun olmuş belirli parçaları belirli bir seviyede olması oyunu biraz da oynamanız gerektiği göstermiş, ayrıca içerisinde silah skinleri de mevcut.

Oyun arayüzü PUBG mobilinkine benzese de oynanış şeklinizi ayar menüsünden değiştirebilirsiniz.

PUBG mobilden farklı olarak oyundan çok fazla araç olması da oyunun farklı bir alanda olduğunu göstermiş oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehmet Çavuşoğlu

Teknoloji ve oyunları seven, yakından takip eden biri. Daha öncesinde Donanım Arşivin de yazmış olup şuanda Wita Tv ailesinde bulunan yazar.

4 Yorum

  1. Yani oyunu indirdim ilk önce internet problemi dedi ama sonra duzeltdiler oyun çok güzel Pubg mobile artık bitdi .Bu arada Wita bu benim Facebook dalı Metin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı