CSGOESPOR

Astralis Yine Şampiyon!

Counter- Strike: Global Offensive için düzenlenen BLAST Global Finals 2019 turnuvasının şampiyonu Astralis oldu. Böylece Danimarkalı takım, turnuvalarda elde ettiği şampiyonluklar ile dolu bir yıl geçirmeyi başardı.

BLAST tarafından 2020 yılı için planlanan yeni turnuva formatı öncesi, var olan formatta ki son etkinlik tamamlandı. Sezon boyunca BLAST Pro Series adı ile Sao Paulo, Miami, Madrid, Los Angeles, Moskova, Kopenhag şehirlerinde turnuvalar düzenlendi. Takımlar katıldıkları her bir turnuvadan hem puan hem de ödül havuzundan para ödülü kazandı.

Bu turnuva etaplarından en çok puanı toplayan takımlar; FaZe Clan (30 puan), Team Liquid (28 puan), Astralis (26 puan) ve Ninjas in Pyjamas (24 puan) toplayarak ilk dört sırada yer aldılar ve Global Finals etabına katılmak için hak kazandılar. Bu dört takım, 12-14 Aralık tarihlerinde final etabını gerçekleştirmek üzere Bahreyn’de buluştu. Buradan galip gelen takım hem BLAST sezonunun en büyüğü oldu hem de 500.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almayı başardı.

Astralis Rakibi Karşısında Aldığı Galibiyet :

Kupanın sahibi olan ve ESL Pro League Season 10 Finals‘te Mousesports’a karşı alınan 3-0‘lık mağlubiyetin ardından moral kazanan Astralis, 2019 yılına nokta koyduğu bu şampiyonluk ile birlikte $350.000 değerindeki dev para ödülünün de sahibi oldu!

Maçın MVP’si ise Peter ‘dupreeh’ Rasmussen
seçildi.


Astralis

Yıl genelinde birçok kez karşı karşıya gelen iki takım Team Liquid ve Astralis bu turnuvanın finalinde de buluştu. İki takım da sezon boyunca gösterdiği performanslar ile ön plana çıksa da, Astralis bir tık yukarıda kalmayı başardı. Bu turnuvada da durum değişmedi. Final etabında Inferno ile Nuke haritaları oynandı ve ikisi de Danimarkalıların lehine sonuçlandı. Şampiyon Astralis olurken, Team Liquid yine sezon boyu gösterdiği başarılı tabloyu sonuca erdiremedi.

BLAST Pro Series Global Finals 2019 Turnuvasında Takımların Aldığı Para Ödülleri:

  • Astralis – 350.000 dolar
  • Team Liquid – 80.000 dolar
  • Ninjas in Pyjamas – 35.000 dolar
  • FaZe Clan – 15.000 dolar
Kaynak
HLTV
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı