Genel

Gigabyte SSD’de Yeni Bir Devir Başlatıyor

Gigabyte, tasarımıyla ekran kartına benzeyen, performansıyla ise dünyanın en hızlı SSD modellerinden biri olan Aorus RAID SSD‘yi tanıttı. Dört PCIe 3.0 512GB NVMe SSD’den oluşan kart, 6.3 GBps okuma ve 5.9 GBps yazma hızı sunuyor.

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, depolama çözümlerinden daha fazlasını vadeden yeni bir SSD ile karşımıza çıktı. Şirket, PCIe 3.0 ara birimine sahip ve PCI Express ekran kartlarına benzeyen, 2 TB’lık depolama aygıtı Gigabyte Aorus RAID SSD‘yi tanıttı.

Gigabyte Aorus RAID SSD Tasarımıyla Beğeni Topladı

İlgili resim

Depolama yongaları beklenildiği gibi 3D TLC mimarisinin avantajlarını kullanıyor ve Phison E12 denetleyicilerini içeriyor. Böylece daha küçük ölçekte daha fazla boyut, daha yüksek performans, daha düşük güç tüketimi ve daha dayanıklı bellek hücreleri vadediyor. Gigabyte ayrıca özel bir Aorus depolama yöneticisi uygulaması ve kullanıcıların RAID dizilimini değiştirmesine olanak tanıyan bir SSD aracı da sunuyor.

AORUS RAID SSD 2 TB (GP-SACNE2200TTTDA)

  • Form Faktörü: PCl Express Kartı
  • Arayüz: NVMe 1.3, PCIe 4.0 x8
  • Kapasite: 2048GB
  • Denetleyici: Phison E12
  • NAND Flash: 3D TLC
  • Garanti: 5 yıl
Gigabyte Aorus RAID SSD ile ilgili görsel sonucu

Bir diğer alternatif, 8 TB’a kadar kapasiteye ve 520 dolardan (1 TB) başlayan fiyatlarla sunulan OWC Accelsior 4M2 NVMe depolama çözümü olabilir. OWC de beş yıllık bir garanti sunuyor ve kullanıcılara 16 TB’a kadar depolama sağlamak için RAID-0’a bu sürücülerden iki tane koyabilmeyi sağlıyor.

Yoluyla
Techradar.proGigabtye
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Kapalı
Kapalı